Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken En İyi Bilim Kurgu Filmleri

  • Whatsapp
Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken En İyi Bilim Kurgu Filmleri
Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Merhabalar, ölmeden önce bir çok şey yapabiliriz; Film, Gezi, Spor vs. birden çok aktivite yapabiliriz. Ama bugün ki konumuz En İyi Bilim Kurgu Filmleri listesini değerli ziyaretçilerimiz için paylaşacağız. Bu listede bir çok tarzda ve seveceğiniz filmler yer almaktadır. Bu filmler ufuk açıcı ve düşünmenizi sağlayacak filmler olacaktır. Bu paylaşacağımız listede İMDb yüksek filmlerdir.

Bu film listemizde bilim kurgu ile ilgili bir çok tarzda film bulunacaktır. Uzay, teknoloji vs tarzda filmleri burada bulabileceksiniz. Eğer sizde benim gibi bilim kurgu filmlerini aşırı beğeniyorsanız kesinlikle bu listemde kendinize göre film bulabileceksiniz. Bu listedeki filmler genel olarak netflix ve amazon prime kanallarında bulabileceksiniz. Dilerseniz hemen sizlere aşağıda en iyi bilim kurgu filmlerini listeler paylaşalım.

1. İnterstellar (Yıldızlararası)

Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Bugüne kadar bir çok bilim kurgu filmi izledim fakat bugüne kadar en iyi uzay yapımı filmi. Cidden aşırı duygu yüklü ve farklı duygular yaşayacağınız film diyebilirim. Bir uzay yolcuğundan daha fazlası.. Cooper ailesi daha önce nasa ile çalışmış bir ailedir. Fakat daha önce farklı nedenler ile nasa ile bağlantısını kesmiştir. Cooper ailesi aynı zamanda tarım ile geçimini sağlamaktadır. Zararlı atıklar yüzünden tarım ürünlerini ciddi zararlar verilmiştir. Dünya yok olma aşamasına gelmektedir ve cooper ailesi ellerinden gelenini yapmaktadır. Bu filmi izlemenizi tavsiye ediyorum ve kesinlikle beğeneceğiniz tarzda..

2. I Am a Mother (Ben Bir Anneyim)

Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Bu film de kesinlikle izlemeniz gereken bilim kurgu filmleri arasında… Dünya bir yıkım ile karşı karşıya ve insan ırkı gelecekte türünü var etmek için bir robot anne yaratıyor. Küçük kız bir robot anne tarafından yetiştirilip büyütülüyor. Fakat kız büyüdükten sonra gerçek annesi olmadığını ve bir bilgisayar tarafından büyütüldüğünü fark ediyor ve daha sonra olaylar başlıyor. İzlemeniz gereken filmlerden biridir. İMDb puanı ise 6,7 puan verilmektedir. Eğer bana sorsaydınız kaç olur ben kesinlikle 8 derdim. Gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.

3. Flatliners (Çizgi Ötesi)

Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Buda izlediğim bir değişik filmlerden birisidir. Düşündürücü ve farklı duygular yaşamak isteyenler bu filmde toplanabilirler 🙂 Ölümden sonraki yaşamı keşfeden genç öğrenci doktor adayları korkunç bir şey keşfediyorlar. Kalplerini bir süre boyunca durdurup daha sonra elektroşok cihazı ile kalbi yeniden çalıştırıyorlar. İşe yarıyor fakat onları çok tehlikeli bir şey beklemektedir. Eğer sizde bu tarz filmlere ilgi duyuyorsanız izlemeniz gereken filmlerden biridir diyebilirim. İMDb puanı ise 5,2 fakat izlenmesi gereken filmlerden biri diyebilirim.

4. Mortal Engines (Ölümcül Makineler)

Ölümcül Makineler, büyük bir yıkımın ardından kurulan yeni düzende hayatta kalmaya çalışan insanların hikayesini konu ediyor. Medeniyeti yok eden büyük felaketin ardından yıllar geçmiştir. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. İnsanlar kendilerine yeni bir yaşam biçimi geliştirmiştir. Bu film de kesinlikle izlemeniz gereken filmlerden biridir. İMDb puanı şuan 6,1 ile beyaz perdede yer almaktadır. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.

5. İnception (Başlangıç)

Bu filmi izlemediyseniz cidden çok ayıp ediyorsunuz. Biraz kafa karıştırıcı olabilir ama inanın bir çok filme bin basar diyebilirim.Filmin konusu ise; Çok yetenekli bir hırsız olan “Dom Cobb ” ile karşımızda. Uzmanlık alanı, zihnin en karanlık ve savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Şuan İMDb puanı 4,5 fakat kesinlikle güzel bir film puana bakmadan izleyebilirsiniz.

6. Upgrade (Yükseltme)

Bilim-Kurgu kategorisinde yer alan ve ailece izleyebileceğiniz 2018 yapımı ve aksiyon dolu bir film. Yapay zekayı yok sayan ve insanların gündelik işlerinin yapay zeka tarından yapılmasını sevmeyen ve başrolde Logan Marshall-Green, (Grey  Trace) rolü ile yer almaktadır. Filmde eşi olarak rol alan Melanie Vallejo, oynadığı rol (Asha Trace) büyük bir şirkette çalışmaktadır. Bir araba teslimatından dönerken uğradıkları saldırıda eşi ölürken kendisi sakat kalmaktadır. Bu şekilde daha fazla spoiler vermeden filmin geri kalanını izleyin.

7. Keşif

Bilim adamının ölümden sonra yaşamın varlığını kanıtlayan araştırması, intihar silsilesine neden olur ve sorunlu bir kadına aşık olan oğlu ile arasını açar. Film akışını dah falza açıklamadan size tavsiye edebilirim. Güzel bir film ve Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

8. Orbita 9 (Yörünge 9)

Tüm hayatını uzayda yaşamış olan Helena 20 yaşında bir kadındır. İntihar eğiliminde olan kadın son demlerini yaşarken ve oksijeni bitmek üzereyken, gemisine yaklaşan bir mühendis tarafından ikna edilir. Helena’nın hayatına giren mühendis bir çok yönde onu yıpratır. Filmin devamını Netflix üzerinden izleyin

9. Proje

Proje filmi, yeni nesil bir teknolojinin insanların üzerindeki etkisini ve değişimini çok iyi bir şekilde gösteren bilim kurgu filmidir. Siyahi bir babanın kızını kaçıran kişileri bulmak ve ve kızını kurtarmak için gösterdiği çabayı gösterir. Kızın anormal güçleri vardır ve bu güçleri elde etmek isteyen kişiler tarafından kaçırılmıştır. Netflix üzerinde paylaşılan film izlenmeye değer bir film.

10. Azınlık Raporu

21. yüzyılın sonlarında doğru, hisleri kuvvetli olan bir dedektif üzerin cinayet yıkılır ve bu şekilde suçlamaların hedefi olan dedektif, teknolojinin işlediği suçları kendisinin üzerine atılmasıyla işe koyulur.


Bugün ki listem bu bakar 🙂 eğer sizin de tavsiye edeceğiniz bilim kurgu filmleri var ise bu konu altında belirtebilirsiniz. Bir daha ki listeyi takip etmek için Sinema kategorimizde kolayca takip edebilirsiniz. Şimdiden herkese iyi seyirler dilerim. @Bilgiduzu Ailesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 comments