Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Selamlar, blog açmak kategorimizin ilk konusu olacak “Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Kurulur?” bir web sitesi nasıl kurulur merak ediyorsanız bu makalemizde detaylı ve resimli olarak nasıl kuracağınızı anlatacağız. Eğer sizde kendi bloğunuzu oluşturup hayatınız ile bilgiler veya ilginç fikirler paylaşmak istiyorsanız bu yazımızda bir web sitesi oluşturarak kolayca takipçileriniz ile etkileşime geçebilirsiniz. Hatta kendi açacağınız web sitenizden para bile kazanabilirsiniz. İleri ki zamanlarda para kazanma yöntemini de paylaşacağım. Dilerseniz hemen başlayalım.

Blogspot İle Ücretsiz Website Nasıl Açılır?

Blogspot Google’nin kullanıcılarına sunduğu ücretsiz web sitesi kurabileceğiniz hizmetlerinden biridir. Eğer sizde ücretsiz olarak Web Sitesi oluşturmak istiyorsanız .blogspot altyapısı ile proffesionel bir web sitesi kurabilirsiniz. Google’nin ücretsiz sunduğu bu altyapı sayesinde takipçi kitlenize kolayca erişebilirsiniz. Aynı zamanda Google Adsense ile para kazanabileceksiniz. İleri ki zamanlarda sizler için .blogspot ile nasıl para kazanacağınızı detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Dilerseniz hemen nasıl oluşturacağınızı detaylı ve resimli bir şekilde anlatmaya başlayalım.

  • Şimdi bir .blogspot sitesi oluşturmak istiyorsanız ilk olarak Gmail hesabınızın olması gerekiyor. Eğer yok ise şimdi en baştan sıfırdan nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlatalım.
  • www.gmail.com sitesine ilk olarak gidiniz. Eğer bir hesabınız var ise giriş yapın yok ise sıfırdan bir GMail hesabı oluşturmanız gerekmektedir.
Gmail Hesabı Açma #1
Gmail Hesabı Açma #1
  • Eğer Gmail hesabınız yok ise kutucuk içine aldığım yere tıklayın ve Gmail kayıt formuna gönderecektir. Dilerseniz hemen kayıt olmaya başlayalım.
Gmail Hesabı Açma #2
Gmail Hesabı Açma #2
  • Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi formu dolduruyoruz ve GMail hesabımızı açıyoruz. Açtıktan sonra .blogspot ile google araması yapıyoruz. Sizler için bağlantı vereceğim, oraya tıklayarak kolayca sayfaya gidebileceksiniz.
  • Hemen www.blogger.com tıklayınız ve panele gidin.
Blogspot Nasıl Açılır #1
Blogspot Nasıl Açılır #1
  • Yukarıda gördüğünüz gibi işleme başlıyoruz. Hemen kuracağınız Web Sitenin ana başlığınızı girmenizi istiyor. Ben kendi sitemin başlığını örnek olarak girdim. Sizde oluşturmak istediğiniz sitenin başlığını ekleyebilirsiniz.
Blogspot Nasıl Açılır #2
Blogspot Nasıl Açılır #2
  • oluşturmak istediğiniz blogun adresini eklemenizi istiyor. Örneğin ben bilgiduzu.blogspot.com adresini oluşturdum ve google da bu adresi yazarak beni bulabileceklerdir. Sizde ister kendi adınıza ister başka bir isim ile kendi blogunuzu oluşturabileceksiniz.
Blogspot Nasıl Açılır #3
Blogspot Nasıl Açılır #3
  • Yeni Blogunuz hayırlı uğurlu olsun 🙂 Şimdi sizler için paneli detaylı bir şekilde anlatmaya çalışayım. Bu panel sayesinde sitenizi kontrol edebilirsiniz. Bu blogger siteniz ile ileri ki zamanlarda para kazanabileceksiniz. Şimdiden bol şans dilerim.

Oluşturduğunuz blogger sitenizi aşağıda yorum panelinden tanıtabilirsiniz. Bu sayede yeni kitleler elde edebilir ve tanıtımınızı yapabilirsiniz. Merak ettiğiniz yerler veya sorun yaşadığınız alanlar olur ise lütfen bizlere yorum panelinden bildirebilirsiniz. Sizlere ücretsiz olarak yardımcı olmaya çalışalım.